ghd Christmas

DSC_0107

For some time now I have been helping Emilie from Glow Repeat with pictures at events from time to time. Last time it was a Triumph event, where really cool bloggers from all around were invited to get styled by ghd and Triumph and the evening ended in a kick-ass party at this really cool location that looked like a palace.

This time round it was a smaller event only from ghd. Each of the bloggers/ vloggers had to #hintGHD prior to the event, to select one product they love and then they received them as a present, which they then opened by a christmas tree. It was such a nice and chill event! And the decoration was clean and Christmasy- which I love! The girls also got to make little christmas balls to hang on their christmas trees with their photos in them ( a really cool idea of Emilie). Oh and of course the food was perfect! There were little cupcakes and cake pops from Chicalicious and small smørbrød from DanishMinies and also my favorite cocktails in a bottle : Nohrlund. It was so nice to see that everyone was having an awesome time! Today I am going to the Beauty Academy again to make a video with Bee and Sandra! Can't wait!

Již nějakou dobu pomáhám s focením eventů pro Emilii z Glow Repeat. Má naprosto úžasnou kancelář/studio v centru Kodaně, kde často pořádá různé akce pro blogerky a vlogerky. Minule jsem pro ní fotila párty, kde Triumph představoval nové spodní prádlo, na kterou se sletěly blogerky ze Skandinavie a Belgie. Většinou se na těchto eventech představí produkt, který je "hlavní hvězdou" večera. Pak stylisti udělají pro holky make-up a vlasy.

Na této akci bylo méně holek, než je zvykem. Každá z nich si předtím musela vybrat, jaký chce dostat produkt od firmy ghd a potom si každá svůj dárek rozablovala u vánočního stromečku, který byl krásně vyzdoben. Další zábavou večera bylo, že si všechny mohly vyrobit vánoční ozdobu se svojí fotkou uvnitř( super nápad ze strany Emilie). Catering byl, jako vždy, perfektní. Mini cupcaky a dortová lízátka od Chicalicious, což je Kodaňská curkárna, smørbrød od Danish Minies, a pití opět od Nohrlund.  Dnes jdu zas do Beauty Academy, budeme s Bee natáčet videopro Sandru. Nemůžu se dočkat- další busy day.

DSC_0120
DSC_0262
DSC_0442
DSC_0551
DSC_0885
DSC_0804
DSC_0555
DSC_0618
DSC_0948
DSC_0351
DSC_0213_2
DSC_0345
DSC_0333
DSC_0223
DSC_0356_2
DSC_0374
DSC_0062
DSC_0362_2